• eda taşpınar

  255.
  kendisine sesleniyorum:

  evde vernikli ahşap koruyucu atacağım o kadar renk aradım ama aklımdakini bulamıyordum, en son sizin teninizin rengini gördüm budur dedim. HiCKSON DECOR'un burma rengi var ama o tonu yakalayamıyorlar. bizim arkadaşlardan biri ten renginizin ral 8014 sepia brown olduğunu iddia ediyor.

  sizden ricam o güzel teninizden bir parçayı(kabuk deri bile olur) ağustos sonunda hemel ya da akzonobel'e göndermeniz. hatta hem ral hem de Ncs kartela kodu çıkartsınlar gidelim diyelim ki:

  -10 kilo hava kurumalı endüstriyel ral 8767(eda green) gerekiyor;
  ya da

  - 1 galon akrilik s90-yr 10bg/6363 (eda brown) alabilir miyim?
  5 -1 ... kotucenk
 • iran

  911.
  israil ile enteresan bağları olan ülke...

  iran
  1 ... kotucenk
 • ırak şam islam devleti

  295.
  israil, abd, ,iran, suriye, kürtler, ırak, türkiye, ingiltere, rusya düşman bunlara. ırak'ta kimin başta olduğunu unutmayın, sistani denilen piç ve maliki denilen dümbelek yanlarında barzani denilen 'atakürt'... Gözlerinizi kapatın, abd gelmiş türkiye'yi işgal edip abdullah öcalan'ı başbakan, bahoz erdalı genelkurmay başkanı, sırrı sakık'ı içişleri bakanı yapmış... işte bu durumda ne kadar birini kesebilecek duruma gelirsiniz, onlar da bu durumdalar. sanırım doğru yoldalar, kapitalizminin hassas noktası petrole de dokundular.

  şimdi bunlara barbar, cani diyenler dönsün 13.YY civarı bir osmanlı Beyliğine baksın. önce anadolu'da iç kargaşayı bitirdiler sonrasında, batıya yöneldiler. bosna'yı aldıktan epey süre sonra erzurum'u sınırlarına dahil etmiş bir devletin torunlarısınız.

  bu arada içimizdeki götlek şia sempatizanları ve aleviler kederden göt kanseri olacak, sözde çok ılımlı şıhlarımız, şeyhlerimizi, gavslarımızı, hocalarımız da göt korkusu basmıştır. var mı ulan ibneler sarıkla cübbeyle 700 milyarlık arabaya binip, hilton'da düğün yapıp faiz haramdır diyememek? el öptürüp tövbe aldırmak? asgari ücretle bu adam nasıl geçinecek insaflı olun, hiç olmazsa yemeğini düzgün verin diyemediğin patronun gidip yatında katında kalmak?
  1 -5 ... kotucenk
 • ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  1.
  oda tv haberi.

  http://www.odatv.com/n.ph...ahudiler-yapti-2912111200

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı
  ... kotucenk
 • yazarların 1999 yılından hatırladıkları

  68.
  cih virüsü vardı amk. gün gelecek tüm hard diskler uçacak söylentisi vardı annem televizyonda izleyip bilgisayarı açtırmamıştı.
  ... kotucenk
 • senede 36 ders verip mezun olan üniversiteli

  5.
  2004 yılındaki af ile otomasyona geçmeden dönemlik 54 kredi alıp, hocanın sınıfa gelip oo demek 2 sınavın daha var sorular burada cevaplar alttaki kağıtta, adını yaz kapının altından at dediği öğrenci de görülmüştür.
  1 ... kotucenk
 • sap

  60.
  çok cici programdır, raporlama konusunda yapamayacağınız şey yoktur. modüllerde kullanıcılara göre yetki verebiliyorsunuz. en alttaki adamsanız sadece listeleme yapabilirsiniz, azıcık palazlandınız mı işte orada siki tutuyorsunuz. bir kere bu modüllerin size tanımlanmış olması gerekiyor yoksa yetki olarak size denk birini aramalısınız o da yetmiyor sizin sorumluluk alanınızda olan işlemleri görebiliyorsunuz ama sipariş veremiyorsunuz ne yapıyorsunuz?

  bir üstünüzün şifresini alıp bu işlemi tamamlıyorsunuz tabi o da işlem yapmıyorsa bizdeki aynı kullanıcıya 2 farklı makinede işlem izni vermiyordu. genelde bilgi hırsızlığı özelde herkes işi birbirine iteklediği için kimseye doğru düzgün yetki verilmez bu programa oturduğunuz ilk gün daha yetkili birinin kullanıcı adını size verirler her iş başınıza kalır. bu programla 12.000 civarı farklı ürünün sipariş stok satış durumunu kontrol ettiğinizi düşünün, günde ortalama 1000 civarında üründen üçer beşer satılırsa ne yarak yerdiniz?

  -excel'de listeyi yapar akşamdan fiyat değişikliğini gömersiniz küçük bir sıkıntı var, siz office 2003 ile yapmanız gereken işlemi office 2007 ile yaparsınız liste 1 sıra kayar sonra kamyonu bijon anahtarı fiyatına çekersiniz, gelsin mailler gitsin telefonlar...
  -durağan stok konusunda siki tuttunuz
  -geçmiş yıllara göre neredesiniz vs falan görebilen yöneticiniz var, 3 yıl önce o günkü toplam cironun %40 fazlasını yapmış olun o öküz yönetici gelir sorar:

  - ee kotucenk 3 yıl önce bugün bu kadar olmuş bu yıl niye satamadık? ebenin amı bugün ramazan bayramı diyemezsiniz.
  1 ... kotucenk
 • ayrıldıktan aylar sonra mesaj atan eski sevgili

  27.
  derdini sikeyim butonu.

  (bkz: işte bunlar hep seks)
  ... kotucenk
 • yazarların sıçtığı en pis yerler

  9.
  30 kusur yaşındayım iş yerinde, okulda ve sokakta sıçtığım görülmemiştir. Hergun sabah 06:30-06:45 arasi sıçarım. 4-5 yıl önce 1000 kişilik bir şantiyede çalışıyorum o gün nasıl olduysa yapamadım şantiyede tuvalete gittim: en sotedeki bölmeyi seçtim içeriden göt çatlama sesleri geliyor o kadar...

  - 3 metreden sarılık garanti, kapıya dokunsan ebola, taharet musluğunu sen düşün koku cabası. Aga içeri girdim adam bir sıçmış pringles kutusu gibi bak kurut 11 eksenli cnc'de işlersin amk öyle temiz işçilik görmedim. Hemen mevzi değiştirdim gittim sıçtım.
  2 ... kotucenk
 • uludağ üniversitesi

  707.
  2007 yılında bu okulun merkez kütüphanesinde 5000 kitap vardı, masallar hariç yabancı dilde olanların (1000 kadar) çoğunluğu çöp sınıfındaydı. bir kıyak yaptım hocalarına uxl, princeton, oxford vs yayınevlerine ait elektronik kitapları sattım, iranlı bir tanıdık vardı, sayesinde gigapedia'da ne kadar kitap varsa almıştım adam deepweb tadında korsanlık yapıyordu. kitapları iibf'dekiler ortak ağdan falan paylaştılar. iibf ve fen edebiyat fakültesinde(edebiyat bölümleri) o vakte kadar kitap yoktu. geçenlerde merkez kütüphaneye gittim amnskym yine aynı. ulan 3000 kitap verdim 2 bilgisayar koyup atsaydınız ya içine ibneler. ayrıca 2008 gibi yıkılan sümerbank fabrikasının kütüphanesinden de almanca ağırlıklı 90 yaşında tekstil içerikli kitapları sönmez'in alt katındaki eser isimli kitapçıdan aldılar.

  türkiye'de 5 üniversite, tıp ve mülkiye hariç okumanın anlamsızlığını bir kez daha hatırlatmış olduk, bakın gençler 2 yıllık otomasyon falan bitirin ama sikik okullarda okumayın. ha babanızın parası çoksa o başka...
  1 -1 ... kotucenk
 • patron şirketi

  5.
  -personelin çoğu 10 yılı devirmiştir
  -kurumsallık hak getire
  -mola,dinlenme ve yemek saati yoktur vakit olursa bunları yaparsınız
  -kar, hedef ve satıştan bahsetmenize gerek yok rahatsız olurlar
  -eski çalisanlar canıma tak dedi dese de inanmayın,gammazlık tek ilkedir
  -iş bölümü falan yok unutun onu.
  -para isteyin izin istemeyin; misal bacağı kirdiniz adam 3.gun gelsin diye bekleyebilir.
  -karısına ozel plaka bmw alirken siz zam istediginizde sarimsak gormus vampir gibi bakakalir...
  -personel patrondan tirsar, sizin diyalogunuz farkliysa bile surekli yakin olmamaniz icin akil verirler.
  -şahsi işler için kullanilacaksiniz, çocuğu okuldan al fatura yatır vs vs...
  -bayramlarda tatil yaparsınız arefe gunu ogleni bulmayan mesailer olur sikseler çalışmaZ keza o tatil yapiyorsa olay bitmiştir.
  -12 saat mesai normaldir keza o da sizinle aynı saatte gelir ve gider, esneklik beklemeyin.
  -para harcatirsaniz korkulu ruyaniz olur, geçen hafta elimde 6 cuzdanla bankaya gittim ortalama her hesap cuzdaninda 1.2 milyon tl var ki 20'den fazla cüzdan var kalanini bilmiuorum, aksamuzeri donuste baktim sokaktan gecen simitciden simit aldı yedi.
  -rabbim nasıl bir illet verdiyse hepsinin bir hastalığı vardır.
  -has adamları vardır, bunda para çok olduğundan müdür olduğunuzda bir dairesini size verir kira almaz.
  -kamerayla takip, araç takip, mail okuma gibi gizli ibnelikleri vardir.
  -yalanin anasini sikmişlerdir doğru olmayı bırak doğru cümle kurmayı unutmuşlar. iş görüşmesinde de yalan söylerler, ne derse desin inanmayın.
  - yalaka adamı seviyorlar bu bir gerçek.
  -kızına, kuzenine, yeğenlerine yan gözle bakmayın siker.
  -format atılacak pc için 250 tl ödeyebilir ama şu suyu değiştirip erikli alalim dediginizde vampir mode switchi on konumuna geçer, eften puften yerlere bol para dökerler personele yatırım yine yok...
  - eleman yetistirmeyi sevmezler, 50 yıllık bu yolculukta gemiye kimseyi almadıklarından zorluk cekerler ama iş işten gecmistir.
  -genelde gariban adamları sike sike servet edinmişlerdir.
  -buradan istifa edin gidin 2 yıl takılın abi ben döneyim buraya olmadı etme eyleme diyin geri alır ama bir ömür siker...
  1 ... kotucenk
 • döküm tava

  9.
  (#23787612) burada muzdarip olduğum sorunu şöyle çözdüm içine yanmaz fırın kağıdı atıyorum üzerine malzemeyi diziyorum roket gibi pişiyor üstelik duman da yok, yalancıyı siksinler.
  ... kotucenk
 • sözlük yazarlarının itirafları

  106070.
  Ortalama bir hesapla kezban türk kızıyla evlensem en azından bugün götüme 50.000 tl giriyor peki ben ne yapıyorum?

  Haftaya 16-17 yaşlarında suriyeli kız görmeye gidiyorum. ingilizce bilmesi ve kapali olması yeterli dedim. Düğün, kına, söz, gelinlik yarak kürek yok! oh masrafsız kapatacağım, 18 'i doldurana kadar imam nikahı sonra resmi nikah sokarım bekarlık sultanlık diyene...

  Kredi yok masraf yok bir tek taş alırım, 4000 tl'ye yatak, hatuna kıyafet o kadar. Muzu bala sokup yiyorum e bu insanlar aç, e durumum da fena değil...

  tüm bekar yazarlara tavsiye ederim türk kızlarımıza da başarılar diliyorum...
  2 -2 ... kotucenk
 • 13 mayıs 2014 soma maden ocağı kazası

  100.
  Git sor isg evrakları eksiksizdir, risk değerlendirmesi vardır, işçiler eğitimlidir, kkd sahibidir, acil toplanma bölgesi otu boku vardır, amirleri vardır, işyeri hekimi otu boku vardir... yarak kürek neyse burası türkiye olur böyle şeyler...
  1 ... kotucenk
 • döküm tava

  3.
  Bunun reklamini yapani sikeyim 1 kilo eti çöpe attim. Yarak olmuş 1 saatte pişmiyor yok mühürle yok yağla benim bildigim mühürlenen bir göt var yağli yağsiz sikiyorsun bitiyordu!

  Amina koyim işten geldim hadi yapayim dedim 1 saat oldu et bonfile hafif yagladim evirdim cevirdim bir sik olmadi.

  Bu tavayla ancak ekmek kizartilir. 31 yasindayim 11 yildir tek yasiyorum her tur yemegi yapabiliyorum bu siktiminin tavasini aldigim gün ben beyni aldirdim.

  inanmayin lan bir sike benzemiyor yok yagli köfte olacak yok karbonat atin yok yarak yok kürek tava amk bu tava ya..
  4 -1 ... kotucenk
 • türk

  623.
  2 yildir ayni yerde calisiyordum hem de bayram, arefe, haftasonu, resmi tatil demeden. Gecenlerde vergi listesinde ilk 10 'a giren kisiyle yemek yiyebilen koordinatör geldi. Toplanti salonunda 15 kisi var 5'i yonetici konumunda ki en kotusu 9-10.000 tl aliyor, -o da bölge müdürümüz- bu koordinator sordu:
  - evet arkadaslar cozum oneriniz ne?
  - yöneticileri degistirin düzelir, ufku benimkinden daha dar olan adam benim tepemde dikiliyor.alttan gelen Ayagimi kaydirir diye kafama bastikca basiyor, osmanli buyuk devletti bunu gördü türkleri yönetici yapmadi, hep devsirmelerle yola devam etti, sizde yapmayin dedim.

  Sessizlik oldu, adam bembeyaz... Evet canim yazarlar, talebeler, abiler, ablalar okul, iş, aşk, aile hayatinda biz böyleyiz konumumuzu kaybetmemek için sistemin anasini sikmeyi tercih ediyoruz.
  ... kotucenk
 • egeli

  8.
  Doğma büyüme egeli biri olarak söylüyorum, pintidirler. Kefenin cebi olduğuna cidden inanıyorlar, faizi seviyorlar.

  Bunların canını al parasını alma. Yer içer ona bir şey demem ama para, altın ve gayrimenkul konusunda inanılmaz hatta saplantı derecesinde varyemez tiplerdir.

  Yatırımdan anlamazlar, 70 yaşında 3000 tl geliri olan adam bile yeşil kart almaya, belediye, valilik vb kurumların sağladığı tüm ücretsiz hizmetlerden faydalanmaya çalışır.
  -1 ... kotucenk
 • işsizlik

  238.
  Halen çalışıyor olsam da daha iyi bir iş için başvuru yapıyorum. Neyse gittik görüşmeye:

  ingilizce icin sınav degil de ufak bir mektuplaşma yapıyoruz. Kac adet alırsak kac tl den yapariz, nakliye vs vs... Bunu hallettik sorun yok.

  Sap kullanimina geldik onu da yaptik, aslinda sap degil ama ona benzer bir yazilimdi modülleri farkli neyse satis/stok/üretim analizi diyelim, onu da yaptik.

  Ürün bilgisi, hakimiyet o da tamam.

  O kadar sordular soruşturdular çok güzel ben de sordum maaş ne?

  Karşımdaki dingil alttan girdi üstten çıktı:

  - piyasanin durumunu göz önüne alırsak işte yeni başlayan biri için bu pozisyonda bizim düşündügümüz rakam ve şartlar aslında çok süper müthiş vs vs geveliyordu, kaç para veriyon abi sen dedim.

  - 1000 tl...

  Ulan göt bu pozisyona 1000 tl ye 6 ay adam bulamamissin bu gidisle 6 ay daha bulamazsin, amcik, bodrum'da terlik satan çocuk bile 1000 tl ye ingilizce konuşmuyor...
  3 ... kotucenk
 • 40 yıl risale i nur okuyup sonunda chp li olmak

  1.
  (bkz: stockholm sendromu)

  risale-i nur'un da içinde bir şey olmadığının kanıtıdır. kitap taşımak gibi, eşeklere de kitap taşıtırsınız ama hikmetini bilmezler.
  1 -1 ... kotucenk
 • sofyalee

  1.
  kölem no:1.
  1 ... kotucenk
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  kotucenk kimseyi takip etmiyor.