• charlotte cardin goyer

  1.
  fransa'da yetenek sizsinizvari sikimsonik yarışmadan çıkan şarkıcı. bu insansa biz minibüs sikiyoruz.

  boyalı hali:

  https://video.uludagsozluk.com/v/charlotte-cardin-goyer-119217/  boyasız hali:

  https://video.uludagsozluk.com/v/charlotte-cardin-goyer-119219/

  ... kotucenk
 • ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  1.
  oda tv haberi.

  http://www.odatv.com/n.ph...ahudiler-yapti-2912111200

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı
  ... kotucenk
 • 40 yıl risale i nur okuyup sonunda chp li olmak

  1.
  (bkz: stockholm sendromu)

  risale-i nur'un da içinde bir şey olmadığının kanıtıdır. kitap taşımak gibi, eşeklere de kitap taşıtırsınız ama hikmetini bilmezler.
  1 -1 ... kotucenk
 • sofyalee

  1.
  kölem no:1.
  1 ... kotucenk
 • appzapp

  1.
  https://itunes.apple.com/...p-hd-pro/id428248004?mt=8

  https://play.google.com/s...=de.appzapp.app&hl=tr

  apple ve android için fiyatı düşen, beleşe gelen uygulamaları haber veren program. para verip almayın 3 güne bir ücretsiz oluyor.

  beleşe aldığım tek uygulama:

  https://itunes.apple.com/...o-editor/id502430343?mt=8
  ... kotucenk
 • kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  1.
  50 karakterden dolayı asıl başlık;

  'kahrolsun amerika'dan helal olsun cnn'e uzanan turk devrim tarihi' olacaktı.

  şimdi bakıyoruz, türk medyası yalaka, yandaş, hain ama abd ve ab medyası özgür basın... be amına kodumun götleği deniz gezmiş adamları denize attı hikayesindekiler japon muydu?

  kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  http://ocupygezi.tumblr.c...ing-about-erdogans-brutal

  küfür tek millettir.

  ENFÂL-59: Ve lâ yahsebennellezîne keferû sebekû, innehum lâ yu'cizûn(yu'cizûne).
  ENFÂL-60: Ve eıddû lehum mesteta'tum min kuvvetin ve min rıbâtil hayli turhibûne bihî aduvvallâhi ve aduvvekum ve âharîne min dûnihim, lâ ta'lemûnehum, allâhu ya'lemuhum, ve mâ tunfikû min şey'in fî sebîlillâhi yuveffe ileykum ve entum lâ tuzlemûn(tuzlemûne).
  ENFÂL-61: Ve in cenehû lis selmi fecnah lehâ ve tevekkel alallâh(alallâhi), innehu huves semîul alîm(alîmu).
  ENFÂL-62: Ve in yurîdû en yahdeûke feinne hasbekallâh(hasbekallâhu), huvellezî eyyedeke bi nasrihî ve bilmu'minîn(mu'minîne).
  NFÂL-63: Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm(hakîmun).
  ENFÂL-64: Yâ eyyuhennebiyyu hasbukallâhu ve menittebeake minel mu'minîn(mu'minîne).
  ENFÂL-65: Yâ eyyuhen nebiyyu harridıl mu'minîne alel kıtâl(kıtâli), in yekun minkum işrûne sâbirûne yaglibû mieteyn(mieteyni), ve in yekûn minkum mietun yaglibû elfen minellezîne keferû bi ennehum kavmun lâ yefkahûn(yefkahûne).
  ENFÂL-66: El'âne haffefallâhu ankum ve alime enne fîkum da'fâ(da'fen), fe in yekun minkum mietun sâbiretun yaglibû mieteyn(mieteyni), ve in yekun minkum elfun yaglibû elfeyni bi iznillâh(iznillâhi), vallâhu meas sâbirîn(sâbirîne).
  3 -2 ... kotucenk
 • seramik yapıştırıcı

  1.
  c1te sınıfı çimento bazlı yapıştırıcıdır, maksimum 40cm x 40cm seramik için kullanılır. cam mozaik yapıştırmayın yamuluyor. ustalar en ucuz diye bunu seçer, çabuk kurur bir an önce evden siktir olur gider, aynı gün içinde birkaç işi yapabilir bir süre sonra patlayan derz dolgular, duvardan düşen seramikler, oynayan zemin görürseniz sebebi budur.

  C: Çimento esaslı
  1: Normal sertleşen (Standart performanslı),
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E:Uzatılmış çalışma süresi

  c2 çimento bazlı yüksek performanslı seramik yapıştırıcıdır. 40x40 tan büyük seramikler için iç mekanda zeminde ve duvarda kullanılabilir.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı

  c2te çimento bazlı, yüksek performanslı 45x45 e kadar porselen seramik, cam mozaik ve granit iç mekanda zemin ve duvarda dış mekanda(balkon) sadece zeminde de kullanılabilir ama kefil olmam.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi

  c2tes1 çimento bazlı yüksek performanslı fleks yapıştırıcı. 45x45 ten 60x60 a kadar seramik, porselen seramik, cam tuğla yapıştırıcısı. yerden ısıtma, teras ve dış cephe kaplamada kefil olmam.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi
  S1: Esnek

  c2tes2 yüksek performanslı süper fleks yapıştırıcı. 60x60 tan büyük porselen, granit, mermer, doğal taş, 30m ye kadar 45x45 ebata kadar dış mekan kaplaması yapılabilir, yerden ısıtmalı zeminde kullanılabilir, fayans üzeri fayans yapıştırabilir polimer astar kullanılırsa duvarda daha iyi sonuç verir, zeminde keser ya da çekiçle tırtıklar oluşturun.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi
  S2: Çok Esnek
  ... kotucenk
 • nikki leigh

  1.
  tavşan sembollü derginin bulduğu bir sanatçı kızımız.

  http://instagram.com/p/W0z7Herc0q/

  http://instagram.com/p/W3e3Z0rc_0/
  1 ... kotucenk
 • dremel

  1.
  bosch grubuna ait el aletidir ya da ben öyle biliyorum. adamı üretken yapar mı yapar yani öküz değilseniz acayip şeyler çıkartabilirsiniz.

  f0133000jf modeli var doğum günümde değil ki biri alsın...

  https://video.uludagsozluk.com/v/dremel-43926/

  ... kotucenk
 • kemeri sıkan emekçi

  1.
  1 mayıs'ta tanıdığım ne kadar özel sektör çalışanı varsa işyerindeydi ne var ki haftada 2 gün tatil yapıp 08:30-16:30 arası 5 molayla zorla çalışabilen memur kardeşlerim enflasyon, geçim sıkıntısı, sosyal haklardan şikayet ederken birden devletin en ballı kaymağından yalamaya başladı.

  kemeri sıkan emekçi
  -1 ... kotucenk
 • luisa hartema

  1.
  (#10916893)bunu ben buldum bak bu da 2 numara.

  bu ne hazin mesâfe iki ten arasında;
  bir hâli dinleyenle dinleten arasında...
  ... kotucenk
 • deborah lippmann

  1.
  aşmış oje firması...

  deborah lippmann
  ... kotucenk
 • başları örtülü çıplaklar olması

  1.
  Modern tesettürlülere ateş püsküren Milli Gazete yazarı Mehmet Talu, “Sizin kıyafetiniz açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi. Talu, rengârenk tesettür kıyafetlerine de sert eleştiride bulundu.
  Tesettür modası son yıllarda büyük değişim gösterirken bu modaya uyanların sayısında da artış görülüyor. Bol, çarşafı andıran kıyafetler yerine vücudu saran modern tesettür kıyafetleri giyen kadınlar islamcı radikallerin sert eleştirilerine hedef oluyor. Bu eleştirilerden sonuncusu 27 Ekim günü Milli Gazete’deki köşesinde “Tesettürlü Hanımefendilere ve Hanım Kızlara Açık Mektup” başlıklı yazıyı kaleme alan ilahiyatçı Mehmet Talu’dan geldi. Modern tesettüre ateş püsküren Talu, “Birtakım hafif akıllı kadınlar ve kızlar, tesettür konusunda doğru yoldan çıkmışlardır. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi.
  Yazısıyla ilgili sorularımızı hacda bulunduğu için e-postayla yanıtlayan Talu, tesettür kurallarını sıralayıp modern türbanlı kadınları yaylımateşine tuttu.
  ‘SIKMABAŞ GÖKKUŞAĞINA’
  Talu, “Sıkmabaş Bayan Gökkuşağına” başlıklı yanıtında, tesettür modasını tercih eden kadınları protesto ettiğini belirterek şöyle devam etti: “Çünkü siz islami tesettürün canına okudunuz. Sizin tesettürünüz islam’a, Kuran’a, sünnete, şeriata uygun değildir. islami tesettür, iffetli ve şerefli islam kadınlarını ve kızlarını şehvetli bakışlardan
  korumak için bir perdedir. Sizin kıyafetiniz ise açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Sizin sıkmabaş rengârenk kıyafetiniz tesettür değil, anti tesettürdür. Sadece sizi değil, sizin anne babalarınızı, kocalarınızı, velilerinizi de protesto ediyorum.”
  ‘TESETTÜR DEĞiL REZALET’
  Tesettür firmalarını “Uyduruk kıytırık tesettür kıyafetler satarak yüklü paralar vurdular, ama şeri tesettürün canına da okudular. Bakalım bu cinayetlerinin hesabını nasıl verecekler?” diyerek eleştiren Talu, bu kıyafetleri giyen kadınlara da şöyle seslendi:
  “islami, şeri tesettür dediğin sade olur. Tek veya en fazla iki renk olur, gökkuşağı gibi alaca bulaca olmaz. Parlak renkler olmaz, sade pastel renkler olur. Vücut hatlarını göstermez, bol olur. Yabancı erkeklerin şehvetli bakışlarını çekmez. Sizinkisi tesettür değil, rezalettir.”

  Kaynak: Başları örtülü çıplaklar var

  http://www.serhattv.com.t...ortulu-ciplaklar-var.html
  2 ... kotucenk
 • müslümanlara türk demek

  1.
  kemalizmin uydurmasıdır. Penguene uçamayıp yürüyor diye at arabası bağlamaya çalışmak bile daha bilimseldir.
  Hilafeti kaldırıp memlekette tek ortak noktayı da ortadan kaldırınca sarıldılar faşizme! Arap, Kürt, Laz toptan Türk yapıldı, be mübarek adam Türk değil sen ne kadar mutlu olursan ol adam mutsuz! Sen Türksen ona ne fayda?

  modernitenin nesnellikle bağdaşması aslında hiç demokratik değildir, bu nesnellik homojenlik ona öngörülebilir vatandaşlar sunar. işte kemalizm de bu doğrultuda bir yol izlemek istedi. fransa'nın ya fransızsın ya ölüsün gibisinden demokratik ulusçuluğu almanların ırk ulusçuluğundan farklı olsa da sonu aynı yere varır.

  kemalizm, türkler'e bile müslüman olmalarından dolayı zulm etmiştir kaldı ki türkler, lazlar ve rumlar ne yapsın...
  -2 ... kotucenk
 • lanetullahi aleyh

  1.
  bu sıfatı insanın yaratılışından bu güne kadar hak edebilen pek az kişi vardır, çoğunluğu da bu ülkeden çıkmıştır. allah'ın laneti üzerine olsun demektir.

  (diyanet işleri meali maide 56-60)

  kim allah’ı, onun peygamberini ve inananları dost edinirse bilsin ki şüphesiz allah taraftarları galiplerin ta kendileridir. ey iman edenler! sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. eğer mü’minler iseniz allah’a karşı gelmekten sakının. siz namaza çağırdığınız vakit onu alaya alıp eğlence yerine koyuyorlar. bu şüphesiz onların akılları ermeyen bir toplum olmalarındandır. de ki: “ey kitap ehli! sadece allah’a, bize indirilene ve daha önce indirilmiş olan (ilahi kitap)lara inandığımızdan ve çoğunuzun da fasıklar olmasından ötürü bizden hoşlanmıyorsunuz.” de ki: “allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? onlar, allah’ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. işte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır.

  niceleri...kemal, gökalp, inönü, inan...
  2 -2 ... kotucenk
 • 10 kasım da anıtkabir e gidip hacı olmak

  1.
  zengin fakir her kemaliste ömrü boyunca bir kez olsun zorunlu kılınmış ibadettir. umre niyetine konak meydanında cumhuriyet mitingine gidebilirsiniz.

  haşa atatürkle son dalga geçen kız böyle oldu ibretlik paylaşalım arkadaşlar:
  10 kasım da anıtkabir e gidip hacı olmak
  7 -8 ... kotucenk
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  kotucenk kimseyi takip etmiyor.