• charlotte cardin goyer

  1.
  fransa'da yetenek sizsinizvari sikimsonik yarışmadan çıkan şarkıcı. bu insansa biz minibüs sikiyoruz.

  boyalı hali:

  https://video.uludagsozluk.com/v/charlotte-cardin-goyer-119217/  boyasız hali:

  https://video.uludagsozluk.com/v/charlotte-cardin-goyer-119219/

  ... kotucenk
 • ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  1.
  oda tv haberi.

  http://www.odatv.com/n.ph...ahudiler-yapti-2912111200

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı

  ermeni soykırımını yahudiler yaptı
  ... kotucenk
 • 40 yıl risale i nur okuyup sonunda chp li olmak

  1.
  (bkz: stockholm sendromu)

  risale-i nur'un da içinde bir şey olmadığının kanıtıdır. kitap taşımak gibi, eşeklere de kitap taşıtırsınız ama hikmetini bilmezler.
  1 -1 ... kotucenk
 • sofyalee

  1.
  kölem no:1.
  1 ... kotucenk
 • appzapp

  1.
  https://itunes.apple.com/...p-hd-pro/id428248004?mt=8

  https://play.google.com/s...=de.appzapp.app&hl=tr

  apple ve android için fiyatı düşen, beleşe gelen uygulamaları haber veren program. para verip almayın 3 güne bir ücretsiz oluyor.

  beleşe aldığım tek uygulama:

  https://itunes.apple.com/...o-editor/id502430343?mt=8
  ... kotucenk
 • kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  1.
  50 karakterden dolayı asıl başlık;

  'kahrolsun amerika'dan helal olsun cnn'e uzanan turk devrim tarihi' olacaktı.

  şimdi bakıyoruz, türk medyası yalaka, yandaş, hain ama abd ve ab medyası özgür basın... be amına kodumun götleği deniz gezmiş adamları denize attı hikayesindekiler japon muydu?

  kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  kahrolsun amerika dan helal olsun cnn e

  http://ocupygezi.tumblr.c...ing-about-erdogans-brutal

  küfür tek millettir.

  ENFÂL-59: Ve lâ yahsebennellezîne keferû sebekû, innehum lâ yu'cizûn(yu'cizûne).
  ENFÂL-60: Ve eıddû lehum mesteta'tum min kuvvetin ve min rıbâtil hayli turhibûne bihî aduvvallâhi ve aduvvekum ve âharîne min dûnihim, lâ ta'lemûnehum, allâhu ya'lemuhum, ve mâ tunfikû min şey'in fî sebîlillâhi yuveffe ileykum ve entum lâ tuzlemûn(tuzlemûne).
  ENFÂL-61: Ve in cenehû lis selmi fecnah lehâ ve tevekkel alallâh(alallâhi), innehu huves semîul alîm(alîmu).
  ENFÂL-62: Ve in yurîdû en yahdeûke feinne hasbekallâh(hasbekallâhu), huvellezî eyyedeke bi nasrihî ve bilmu'minîn(mu'minîne).
  NFÂL-63: Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm(hakîmun).
  ENFÂL-64: Yâ eyyuhennebiyyu hasbukallâhu ve menittebeake minel mu'minîn(mu'minîne).
  ENFÂL-65: Yâ eyyuhen nebiyyu harridıl mu'minîne alel kıtâl(kıtâli), in yekun minkum işrûne sâbirûne yaglibû mieteyn(mieteyni), ve in yekûn minkum mietun yaglibû elfen minellezîne keferû bi ennehum kavmun lâ yefkahûn(yefkahûne).
  ENFÂL-66: El'âne haffefallâhu ankum ve alime enne fîkum da'fâ(da'fen), fe in yekun minkum mietun sâbiretun yaglibû mieteyn(mieteyni), ve in yekun minkum elfun yaglibû elfeyni bi iznillâh(iznillâhi), vallâhu meas sâbirîn(sâbirîne).
  3 -2 ... kotucenk
 • seramik yapıştırıcı

  1.
  c1te sınıfı çimento bazlı yapıştırıcıdır, maksimum 40cm x 40cm seramik için kullanılır. cam mozaik yapıştırmayın yamuluyor. ustalar en ucuz diye bunu seçer, çabuk kurur bir an önce evden siktir olur gider, aynı gün içinde birkaç işi yapabilir bir süre sonra patlayan derz dolgular, duvardan düşen seramikler, oynayan zemin görürseniz sebebi budur.

  C: Çimento esaslı
  1: Normal sertleşen (Standart performanslı),
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E:Uzatılmış çalışma süresi

  c2 çimento bazlı yüksek performanslı seramik yapıştırıcıdır. 40x40 tan büyük seramikler için iç mekanda zeminde ve duvarda kullanılabilir.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı

  c2te çimento bazlı, yüksek performanslı 45x45 e kadar porselen seramik, cam mozaik ve granit iç mekanda zemin ve duvarda dış mekanda(balkon) sadece zeminde de kullanılabilir ama kefil olmam.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi

  c2tes1 çimento bazlı yüksek performanslı fleks yapıştırıcı. 45x45 ten 60x60 a kadar seramik, porselen seramik, cam tuğla yapıştırıcısı. yerden ısıtma, teras ve dış cephe kaplamada kefil olmam.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi
  S1: Esnek

  c2tes2 yüksek performanslı süper fleks yapıştırıcı. 60x60 tan büyük porselen, granit, mermer, doğal taş, 30m ye kadar 45x45 ebata kadar dış mekan kaplaması yapılabilir, yerden ısıtmalı zeminde kullanılabilir, fayans üzeri fayans yapıştırabilir polimer astar kullanılırsa duvarda daha iyi sonuç verir, zeminde keser ya da çekiçle tırtıklar oluşturun.

  C: Çimento esaslı
  2: Yüksek performanslı
  T: Kayma özelliği azaltılmış
  E: Uzatılmış çalışma süresi
  S2: Çok Esnek
  ... kotucenk
 • nikki leigh

  1.
  tavşan sembollü derginin bulduğu bir sanatçı kızımız.

  http://instagram.com/p/W0z7Herc0q/

  http://instagram.com/p/W3e3Z0rc_0/
  1 ... kotucenk
 • 1071 de telsizin icat edilmiş olması

  1.
  http://galeri.uludagsozlu...-atma-o-%C3%A7_140856.jpg
  ... kotucenk
 • dremel

  1.
  bosch grubuna ait el aletidir ya da ben öyle biliyorum. adamı üretken yapar mı yapar yani öküz değilseniz acayip şeyler çıkartabilirsiniz.

  f0133000jf modeli var doğum günümde değil ki biri alsın...

  https://video.uludagsozluk.com/v/dremel-43926/

  ... kotucenk
 • kemeri sıkan emekçi

  1.
  1 mayıs'ta tanıdığım ne kadar özel sektör çalışanı varsa işyerindeydi ne var ki haftada 2 gün tatil yapıp 08:30-16:30 arası 5 molayla zorla çalışabilen memur kardeşlerim enflasyon, geçim sıkıntısı, sosyal haklardan şikayet ederken birden devletin en ballı kaymağından yalamaya başladı.

  kemeri sıkan emekçi
  -1 ... kotucenk
 • luisa hartema

  1.
  (#10916893)bunu ben buldum bak bu da 2 numara.

  bu ne hazin mesâfe iki ten arasında;
  bir hâli dinleyenle dinleten arasında...
  ... kotucenk
 • deborah lippmann

  1.
  aşmış oje firması...

  deborah lippmann
  ... kotucenk
 • başları örtülü çıplaklar olması

  1.
  Modern tesettürlülere ateş püsküren Milli Gazete yazarı Mehmet Talu, “Sizin kıyafetiniz açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi. Talu, rengârenk tesettür kıyafetlerine de sert eleştiride bulundu.
  Tesettür modası son yıllarda büyük değişim gösterirken bu modaya uyanların sayısında da artış görülüyor. Bol, çarşafı andıran kıyafetler yerine vücudu saran modern tesettür kıyafetleri giyen kadınlar islamcı radikallerin sert eleştirilerine hedef oluyor. Bu eleştirilerden sonuncusu 27 Ekim günü Milli Gazete’deki köşesinde “Tesettürlü Hanımefendilere ve Hanım Kızlara Açık Mektup” başlıklı yazıyı kaleme alan ilahiyatçı Mehmet Talu’dan geldi. Modern tesettüre ateş püsküren Talu, “Birtakım hafif akıllı kadınlar ve kızlar, tesettür konusunda doğru yoldan çıkmışlardır. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi.
  Yazısıyla ilgili sorularımızı hacda bulunduğu için e-postayla yanıtlayan Talu, tesettür kurallarını sıralayıp modern türbanlı kadınları yaylımateşine tuttu.
  ‘SIKMABAŞ GÖKKUŞAĞINA’
  Talu, “Sıkmabaş Bayan Gökkuşağına” başlıklı yanıtında, tesettür modasını tercih eden kadınları protesto ettiğini belirterek şöyle devam etti: “Çünkü siz islami tesettürün canına okudunuz. Sizin tesettürünüz islam’a, Kuran’a, sünnete, şeriata uygun değildir. islami tesettür, iffetli ve şerefli islam kadınlarını ve kızlarını şehvetli bakışlardan
  korumak için bir perdedir. Sizin kıyafetiniz ise açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Sizin sıkmabaş rengârenk kıyafetiniz tesettür değil, anti tesettürdür. Sadece sizi değil, sizin anne babalarınızı, kocalarınızı, velilerinizi de protesto ediyorum.”
  ‘TESETTÜR DEĞiL REZALET’
  Tesettür firmalarını “Uyduruk kıytırık tesettür kıyafetler satarak yüklü paralar vurdular, ama şeri tesettürün canına da okudular. Bakalım bu cinayetlerinin hesabını nasıl verecekler?” diyerek eleştiren Talu, bu kıyafetleri giyen kadınlara da şöyle seslendi:
  “islami, şeri tesettür dediğin sade olur. Tek veya en fazla iki renk olur, gökkuşağı gibi alaca bulaca olmaz. Parlak renkler olmaz, sade pastel renkler olur. Vücut hatlarını göstermez, bol olur. Yabancı erkeklerin şehvetli bakışlarını çekmez. Sizinkisi tesettür değil, rezalettir.”

  Kaynak: Başları örtülü çıplaklar var

  http://www.serhattv.com.t...ortulu-ciplaklar-var.html
  2 ... kotucenk
 • müslümanlara türk demek

  1.
  kemalizmin uydurmasıdır. Penguene uçamayıp yürüyor diye at arabası bağlamaya çalışmak bile daha bilimseldir.
  Hilafeti kaldırıp memlekette tek ortak noktayı da ortadan kaldırınca sarıldılar faşizme! Arap, Kürt, Laz toptan Türk yapıldı, be mübarek adam Türk değil sen ne kadar mutlu olursan ol adam mutsuz! Sen Türksen ona ne fayda?

  modernitenin nesnellikle bağdaşması aslında hiç demokratik değildir, bu nesnellik homojenlik ona öngörülebilir vatandaşlar sunar. işte kemalizm de bu doğrultuda bir yol izlemek istedi. fransa'nın ya fransızsın ya ölüsün gibisinden demokratik ulusçuluğu almanların ırk ulusçuluğundan farklı olsa da sonu aynı yere varır.

  kemalizm, türkler'e bile müslüman olmalarından dolayı zulm etmiştir kaldı ki türkler, lazlar ve rumlar ne yapsın...
  -2 ... kotucenk
 • lanetullahi aleyh

  1.
  bu sıfatı insanın yaratılışından bu güne kadar hak edebilen pek az kişi vardır, çoğunluğu da bu ülkeden çıkmıştır. allah'ın laneti üzerine olsun demektir.

  (diyanet işleri meali maide 56-60)

  kim allah’ı, onun peygamberini ve inananları dost edinirse bilsin ki şüphesiz allah taraftarları galiplerin ta kendileridir. ey iman edenler! sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. eğer mü’minler iseniz allah’a karşı gelmekten sakının. siz namaza çağırdığınız vakit onu alaya alıp eğlence yerine koyuyorlar. bu şüphesiz onların akılları ermeyen bir toplum olmalarındandır. de ki: “ey kitap ehli! sadece allah’a, bize indirilene ve daha önce indirilmiş olan (ilahi kitap)lara inandığımızdan ve çoğunuzun da fasıklar olmasından ötürü bizden hoşlanmıyorsunuz.” de ki: “allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? onlar, allah’ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. işte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır.

  niceleri...kemal, gökalp, inönü, inan...
  2 -2 ... kotucenk
 • 10 kasım da anıtkabir e gidip hacı olmak

  1.
  zengin fakir her kemaliste ömrü boyunca bir kez olsun zorunlu kılınmış ibadettir. umre niyetine konak meydanında cumhuriyet mitingine gidebilirsiniz.

  haşa atatürkle son dalga geçen kız böyle oldu ibretlik paylaşalım arkadaşlar:
  10 kasım da anıtkabir e gidip hacı olmak
  7 -8 ... kotucenk
 • bir kemalist tutku olarak halka inmek

  1.
  kemalistin mastürbasyoudur. en zevk aldığı şey çarşaflı, çarıklı, sarıklı bir de fistanlı gördü mü durup buna padişahtan müsadeyle 19.yy'da kuzey afrika'ya tez yazmaya gitmiş şarkiyatçı/antropolog gibi bakmaktır. halk işte! kafasını örtmüş, kıçı görünmüyor, dişleri sarı, yüzünde çizgiler o halde bu kesin halktan biridir lanet olsun pis yaratık!

  bunu hemen modernleştirmek gerekir, önce göt etme babında 3-5 soru, sonrasında yerel kültüre olan hayranlık belirtisiyle gönül almalar akabinde kendine benzetme çalışması başlar. bu tuğla kafalı mahlukat protestan misyonerden daha tehlikelidir...
  2 -1 ... kotucenk
 • nutuğunu satan kemalist

  1.
  kurucu elitlerin sığ dünya algısı günümüz kemalistlerinde de beden bulmuştur. kendini 19.yy'a hapsetmesiyle başlar ve kemalizmin sahiplerinin kıt akıllarıyla bu ülke insanını sırtından vurmasıyla hikayeyi tamamlar. kemalizm batının modernite projesi gibi kökünü sekülerlik iddiasında bulunup kendi çarklarını hareket ettirecek gücü yine kendi dinamiklerinden sağlayabilecek entelektüellerden ve kurumlardan alan henüz tamamlanmamış bir düşünce olmayı bile başaramamıştır. düşünce olmayı bırakın, kemalizm batılılaşmaya talip olduğu halde ortaya çıktığı dönemde kemalist olmaya talipli bile çıkmamıştır. kemalizm, moğolların bağdat'a girmesi gibidir. suçlu kemalistler değil müslümanlardır.

  sığ düşüncelerine gelirsek bu kurucu elit değil sınırlarını bile bilmedikleri imparatorluğu yönetmek bir düzine japon balığını kavanozda besleyecek yeteneğe bile sahip değildi. türk olmak onların en büyük paydasıydı keza başka bir baheneleri yoktu... işte islam'a alternatif buldukları bu paydada tüm ülkeyi eritmek istediler.

  türklüğe ait ne bir kurum ne bir kültür ne bir gelenek vardı, önce ona bir tarih icat ettiler.sonrasında sahte kahramanlar, marşlar, savaşlar, destanlar, hikayeler... yazılı kültür kısmı bu hareketle kalmadı, alfabe, harf, ölçü, kılık-kıyafet... kemalizm iliklere kadar işlemek istiyordu! karşısındaki her hareket onun için düşmandı sağcısı, solcusu hep problem oldu halk? halk zaten düşmandı...

  2012 yılında 19.yy'da anlama özürlü sonradan görme albaylar ve dönmeler cuntasının hayaliyle sınırlı bu ülke onlar için daima gericidir, örümcek beyinlidir, aptaldır. keza osmanlı'da arapça vardır okuma yazma zordu cumhuriyet geldi latin alfabesini getirdi ama bu tuğla kafalıların torunlarının %95'i okuma yazma bildiği halde halen okuma oranının %3'ü geçmediğini göremeyecek kadar cahildir hatta bu %3 okuma oranına onlar da dahildir.

  son okudukları fikriyat bindikleri otobüsün levhası ve kullandıkları cep telefonunun kullanma kılavuzundan mütevellid olunca dedelerinin masallarındaki dünya onlar için yaşanamaz bir hale gelmiştir. bir atatürkçüyle tartışmanın en zor yanı muhakkak bir islami kuruma, kişiye, geleneğe de bok atmanız gerekliliğidir. atatürk'ü eleştirmek vatanseverlerin işidir sen bok atıyorsan önce kendi dinine söv sonra benimkini eleştir, işte bir atatürkçünün düşünce dünyası üç beş bahaneden ibarettir.

  -din bizi geri bıraktı hede hödö
  -arap harfleri mi ığğğğ!
  -ilerliyoruz bunlar bizi geriletiyor
  -biz aydınlığız bunlar karanlık
  -halka inmek gerek
  -ulu önder böyle dedi...

  bir kemalistin bunun dışına çıkıp modernite, pozitivizm, nesnellik eleştirisi yapabilmesi mümkün değildir. okumanın yanında beyinde ağır kemalizm kaynaklı ağır tahribat vardır. foucault, gadamer, heidegger, hegel, derrida bunlar için tommy hilfiger'den pek farklı değildir. aç bir oku öküz neymiş post modernite, modernizm, çok kültürlülük, insan hakları, din ve toplum ilişkisi, gelenek, kimlik, uluslararası ilişkiler yok efendi yok öküz bildiğin... mitinge git bayrak salla, orduyu göreve çağır, git mezar taşına şikayet dilekçesi ver işte dünya görüşü bu kadar! pkklılar bile sizden daha okur yazar dağdaki eşkiyadan bile kitap çıkıyor, siz mitinglere karı kız kaldırırım diye katılıyorsunuz tuğla kafalı elitistler!

  adam kemalizmle son noktayı koymuş metafiziğin babasını yapıyor, ne eleştrisi var ne yorumu halen gelmiş diyor bizimki modern bilimsel bir düşünce sistemi... be güzel insan bizimkini allah gönderdi tartışılamaz dediğimizde dogma oluyorda sizinkini 5816 koruyunca tartışılamaz olduğunda neden dogma olmuyor?
  -2 ... kotucenk
 • kemalizmin homojenleşme tutkusu

  1.
  modenitenin özü ölçülebilir, hesaplanabilir bir toplum oluşturmaktı ki milliyetçilik de buradan doğmuştur. politik ve ırk ulusçuluğuna hiç girmeyelim. bu noktada efendilerinden icazet alan sözde kurucu elit ülkeyi budamaya başlamıştır, ilk halkalar askeri bakımdan güçlü olduğu batı'da başlamıştır, yakılan yıkılanın hesabı yoktur zira girmeyelim...

  1910 doğumlu ninemin mini etekli 1900 doğumlu dedemin fraklı ve parlamenter şapkalı fotoğrafı varsa bunu kime borçluyum acaba? kemalizm batıda islami kalplerden süngü zoruyla silmeyi başardı bugün meyvelerini topladığı coğrafyadan da bellidir. neyse gelelim bir başka insanımıza , kürtlere, onlar şafii olup hilafetin altında yaşamaktan mutluydu ta ki tagut gelip hilafeti kaldırana kadar...

  cemiyet olmayı reddettikleri, homojen potada erimek istemedikleri için rus, ermeni işgalciden görmediği zulmü çeken müslümanlar da vardır, işte kart kurt dediği bu insanlara geçirmeli muamele yapılmıştır. rejim tehlikede yalanıyla şehri topa tutup hava kuvvetlerine bombardıman stajını tamamlatmak bu düşüncenin eseridir.

  kemalizm yahudi'den araklama sözde milliyetçilik ilkesiyle moğallar ve haçlılara rahmet okutmuştur. müslümanlara türk diyerek her tür ibadetini engelleyen bu aklı evveller sözde rejimlerinin elden gitme bahanesiyle dünya üzerinde görülmemiş zulmü bu ülkenin, müslümanlarına reva görmüştür. batı'da lojistik desteğini sağlamış olan elit ideolojisi kalplerden islam'ı söküp atmaya çalışmıştır belki kısmi başarıları olsa da allah'ın dinini allah'a rağmen yeryüzünden silememiştir. bok attığı islam fetihlerinde bile görülmedik zulmü kürt milletine her saniye yaşatmıştır.

  kemalizmin homojenleşme tutkusu

  kemalizmin homojenleşme tutkusu
  2 -2 ... kotucenk
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  kotucenk kimseyi takip etmiyor.