• on kitap okuyan revizyonist olur

  1.
  kimin sözüdür bilemem ama doğru söylemiştir, 10 kitap değil 1 sayfa okuyup devrime kalkışanlar, ben ideolojik mikrop barındırmam, allah var gerisi yalan ben anlamam edasıyla gezenler,kendinden başkasını düşünmeyenler, akşam olsa da uyusak diyenler... biz de devrimcilik doğuştan geliyor anlaşılan hemen herşyi halletme gücümüz var öyle bastırılmışız ki bıraksalar 3 günde nizam-ı aleme getiririz bu dünyayı!
  ... kotucenk
 • kampus marksisti

  ?.
  bu sözden iki şey anlaşılabilir, ilkin marx ideolojisinin , rasyonalizm ile girdiği savaşı kaybetmiş olmasından dolayı bu düşüncenin tekrar canlanmasından korkan avrupa'nın zayıflatılmış bir mikrop gibi üniversite içinde sadece bir ders olarak kontrol altında tutmasıdır, aşı olarak genç bünyelere de bol bol amerikan versiyonunu verilir. sokakta marksist göremezsiniz, onlar artık mesih isa'yı bekliyorlar!

  başka bir yaklaşımla amerikalı devrimci marksistler - ki biz türkler- (bkz: türk devrimcisi) genelde kampüs içinde yuvalanmış, das kapital okumaya gücü yetmemiş, gücünün yettiği kadar masal dinlemiş hatta marx'ı bankacı, iktisatçı olarak bilen öğrenci beyinlerin, acaba gomünüst dakılsak veren olur mu? edasıyla kendini ve ortamı germesidir!
  1 -1 ... kotucenk
 • kartezyen akil

  1.
  bilginin doğuştan gelmesi değil; dünyada herşeyden soyutlanmış, tüm değerlerden arınmış, herşeyin üzerine kendi aklına sahip bir akıl olduğu düşünmektir. bu saf akıl öyle birşeydir kimse ondan şüphe etmez! descartes katolik- protestan çatışmasını önlemek için birşey düşündü evrenin merkezine kendini koydu ve dedi ki: düşünüyorum, öyleyse varım! düşünen bir ben var ki herşeyden üstün, ben düşünüyorsam varım, var isem herşey artık benim içindir! kendi tanrısını yaratmış oldu ve sonra şunu dedi- akıl bu dünya üzerinde en adil dağıtılmış şeydir ve istese de kimse bundan şüphe edemez! işte akil herkesi birleştirecek ortak noktaydı, peki akıl gerçekte kimin aklıydı?
  objektivizmin bir açmazı vardır o da subjektifliğin bir türü olmasıdır! bir insan kendi aklının varlığını ilan ettiyse sizin aklınızın bir anlamı kalmaz, bu saf aklin aklı kimdir/nedir/kimindir? aklın aklı olmaz, fiziğin fiziksel açıklaması olmaz, şöyle düşünürsek:
  hakikat nedir?
  kadındır!
  kadın nedir?

  hakikat akıldır peki akıl nedir? bu dünyanın olası dünyalar içinde en iyisi olduğunu düşünüyorsanız aklınıza iman etmeye başlamşsınız demektir! aklın, aklı olabileceğine inanıyorsanız kör olmuşsunuzdur! hem de bakan kör!

  ''balık suda yaşadığı bilemez'' peki insan kimin aklını yaşadığı bu kurulu düzenin bu saf aklın sahibinin kim olduğunu bilebilir mi? bugün herkes daha çok çalışıyor, daha çok emek sarfediyor, kimsenin fakir olup ölmek gibi bir lüksü yok, bugün müslüman olmanıza izin yok, bugün hristiyan olmanıza da izin yok bugün yalnızca çalışmanıza izin var hem de o küçük beyninizi kullandığınızı düşünerek!

  son 200 yıldır bütün avrupa akla iman etti, tüm değerlerini yıktı, kutsal olanın karşısına aklını koydu, hakikat dediğini sorguladı insan sorgulamaya başlarsa hiçbir yere ulaşamaz, önce kabul eder sonra ibadet edersiniz; önce ibadet edilip sonra iman edilen tek din modern akıldır...
  nietzsche : tanrı öldü dedi- hristiyanlığın tüm kutsal değerler öldü, onu biz yokettik dedi! islamiyeti değil hristiyanlığı yok ettik dedi, orta çağ tanrısı insanları veba ile cezalandırıyordu oysa modern avrupanın tanrısının atm bombası vardı, gaz odaları vardı! modern dünyanın tanrısı acımasızdı! modern dünyanın tanrısı için ibadet emeliydi ,ibadet akla inanmayanları bu modern akla tapınmayanları yok etmekti! almanya bunu reddetti 2. dünya savaşında taş üstünde taş kalmadı aklı reddetmedi, modern aklın bir hayal olduğunu gösterdi aa kimse anlamadı, marx iktisatçı- bankacı - dini ortadan kaldırmak istenen adam olarak bilindi , camara obscura'yı kimse farketmedi! rasyonel, kartezyen aklınız varsa inananları sayamazsınız yok kabul edersiniz , tıpkı bizim ülkemizde olduğu gibi! birşey sayılamıyorsa saygı duyulmaz yok sayılır! bugün amerika bizim aklımız, gözümüz, kulağımız! rasyonel olan o, sayılabilir durumda olasılıkların içinde en güçlüsü o! saf aklını bunu gösteriyor! akıl öldüğünden emin olmak ister tabutun içine kazık koyar ve kapağı kapatır, tabutun içine yemek koymaz, yaşama imkanı vermez! rasyoneller emin olmak ister saygı uymak istemez!
  1 ... kotucenk
 • mekanik saat

  1.
  14.yy kilisede ibadet zamanını belirtmek için kullanılırdı, 1370 yılında kral 5. charles paris'te tüm vatandaşlardan -saatlerini kral'ın saatine göre- ayarlamalarını emretti, kiliselerde kendi saatlerini bırakıp, kralın özel ve ticari amacına uyan bu saate göre kendilerini ayarlamış oldular! klise bu şekilde önceliği manevi değil maddi ihtiyaçlara vermiş oldu, orta çağ'ın en büyük kurumunun kendi aracıyla nasıl vurulduğunu gösterir! türkiye'de halen yapılmayan ve yakın zamanda da yapılamayacak olan bir şeydir! yerli filmlerde dikkat ederseniz bir hırsız adamı bayıltıp cüzdanını, telefonunu, çantasını alır ama saatine dokunmaz çünkü bizim saat denilince aklımıza (bkz: swatch) gelir, halbuki o saat değildir sadece zamanı sayan aptal bir makinadır!
  2 ... kotucenk
 • kapının içe doğru açılması

  1.
  belki garip gelir ancak avrupa'da kapılar dışa doğru açılır bunun anlamı '' defol git'' demektir, bizim ülkemizde kapılar içeri açılır ''hoşgeldin''... deprem korkusu ile kapıların dışa açılır olması hiçbir anlam ifade etmez lakin deprem anına birçok kapı zaten uzakta kalır, genelde balkondan atlarsınız!
  1 ... kotucenk
 • bir sey olarak bir sey

  ?.
  ideolojisizliğin ideolojisidir! millileşip, sünnet edilen bir kitap örneği aşağıda: bazen bir resim bin kelimeye bedel oluyor, Zürcher bir resim koymuş bana göre jakobenizm ve dikta rejiminin yansıması, Atatrükçüler için ise 'halkı kurtaracak olan aydınların' kutsanmasıdır!

  kitabın türkçesi:

  http://static.ideefixe.com/images/23/23216_2.jpg

  kitabın orjinali:

  http://img223.imageshack.us/my.php?image=tr1je7.jpg
  ... kotucenk
 • osmanli imparatorlugu nda turkler

  11.
  evet osmanlı devleti zamanında türkler fakirdi,muhtaçtı ,açlıktan geberiyorlardı celali isyanları ile hepsi ot bitmez kervan geçmez mağaralarda, kovuklarda yaşadılar,mültezim ,eşkiya ,vergi memuru derken hepsinin anası ağlıyordu!Azınlıklar ki bu ne biçim tanımsa devleti bol keseden borca bağlayıp faizin faizin bile peşin alıyordu!

  şimdi türkiye cumhuriyeti'ne gelelim: 80 yıldır bakıyoruz savaş zamanlarında silah-tefeci-komisyoncu komprador kesim yükünü almış gidiyor, eşraf-tefeci kesimi -türk kürt laz ermeni yunan kısacası denk getiren - farketmiyor istediği gibi devleti haraca kesiyor ama ama karamsar olmamak lazım bakıyoruz kendimize ouuu hepimizin kapısının önünde 1'er adet X5, evlerimiz snack bar ve jakuzili, gsmh kişi başına 45000 USd ve isveç ile yarışıyoruz,bizim eve Airbus 380 siparişi verdik ama depoda yokmuş fabrikya soracaklar !

  tüh ne serefsiz ne namussuz adamlar bu Osmanlılar, anasını ağlatmışlar türklerin, Ankara ankara güzel ankara... varolsun...
  3 -4 ... kotucenk
 • kislaya ugrayan demokrasi

  ?.
  3 ü tam, 1 i buçuk darbe yiyen ülkemizi tanımlar, (bkz: zinde güçler) (bkz: TSK) (bkz: CHP) işine gelmediğinde demokrasiyi kışlaya alır, düzen nizam verir halkın önüne koyar,halkımızda %95 ile bunu onaylar.Bu ülkenin %95 'i nasıl olur da aynı şeyi düşünür orasını allah bilir, ülkemizde halen (bkz: zinde Güçler) çekiçtir halk ise örs, hatta bu (bkz: zinde güçler) çekiç olmaktan çıkıp bazen kazma ve balyoz da olabilmektedir! (bkz: Altı ok)'un içinde demokrasinin olmaması heralde tesadüf değildir!
  ... kotucenk
 • türkiye nin en büyük sorunu

  2.
  (bkz: Kendini bir bok sanmak)

  (bkz: on kitaptan fazlasını okuyan revizyonist olur)
  3 ... kotucenk
 • biri bizi yakiyor

  ?.
  Pkk'nin kiçindaki kıl dönmesi yüzünden istanbuldaki yandaşlarına neredeyse her kapının önünde duran arabayı yakma emri vermesidir.TSK'ya aklı sıra inceden mesaj veriyorlar.
  1 -1 ... kotucenk
 • ali bana sulanma

  1.
  Öküzün heryerde öküz olduğunun kanıtıdır, spor,sanat, siyaset derken geldiğimiz nokta bilboardlara taşındı buyrun ihraç fazlası mallarımız, Almanya'ya giden gurbetçi kardeşlerimizin sarışın sevdası yüzünden başlayan protesto...sayenizde geldiğimiz durum.Beyin, donun içinde oldukça daha çok (bkz: Macht mir nicht an Ali) görürüz!

  (bkz: http://www.haberturk.com/...uresim/bbkkkallm4645g.jpg)
  1 ... kotucenk
 • yaz saati

  2.
  1884 yılında dünya 24 saat dilimine ayrılmış,bürokrasi için zorunlu inananlar içinse Tanrı'nın zamanını-Yaz mevsimini- beğenmemektir...
  ... kotucenk
 • prens sabahattin

  3.
  ingilizlerle birleşip Abdülhamit'i devirmek için anlaşmıştır, okadar vatansverdir ki çıkarları çıkarlarımızla uyuşan bir devletin bize zarar vermeyeceğini umuyordu, bütün ümidi anglo saxon olmaktı.LePlay sosyolojisini tercih etmiştir, türkye parti ve okullar kurmuştur.
  ... kotucenk
 • komunist parti

  1.
  atatürk'ün emri ile kurulan zamanında sovyet sefiri Aralov ile görüşen -Ankara başkanlığını Bursalı nakşibendi tarikatı önderleri Şeyh Şervet Efendi- komünist parti lideri marx'ın resmini görünce ayağa kalkıp selamlamıştır.Komünizmle istedikleri Hz.Muhammed zamanındaki asr-ı saadete kavuşmaktır.Buradan türkiyedeki komünistlerin aslında pek devrimci olmadıkları anlaşılıyor, bu işi devlet vazifesi olarak yapmaktadırlar...Aralov ayrıca: siz istesenizde komünist olamazsınız demiştir haklıdır da esnaf-bürokrat kesim kurtuluş savaşında Ordu ile birleşmiş, toprak reformunu her seferinde engellemiştir.
  ... kotucenk
 • levanten

  11.
  tatlısu frengi de denir, tanzimatla ortaya çıkmış sonradan görme zengindir ,eskinin Osmanlısı şimdinin fransız,ingiliz vatandaşıdır.Nereden geldiğini bilemez kendine şariyatçı gözüyle bakan Doğunun - batılı yaşayan- insanıdır, modern olmak için 5 çeşit peynir yer, giyinir, kısaca içi dışı boştur.
  1 -1 ... kotucenk
 • fourth reich fighting men

  ?.
  Romper Stomper,filmide var bulunuz izleyiniz...

  Fourth Reich fighting men
  That's who we are
  We're living in the sewer
  But we're gonna go far
  You see us in the gutters
  We're shouting hoorah
  Fourth Reich fighting men
  That's who we aaaaarrrreeeee!
  Fighting the system
  Fighting the war
  You think theres not enough of us
  There's gonna be more
  We're gonna change the country
  We're gonna settle scores
  Fourth Reich Fighting Men
  Winning the waaaar"

  http://www.youtube.com/watch?v=xz-2_BjSnbA+
  ... kotucenk
 • güneşin batıdan doğması

  3.
  Bilginin Doğudan batıya değil batıdan doğuya gelmesidir, -bilgi tanrının gölgesidir-
  3 -1 ... kotucenk
 • mustafa asim

  ?.
  2.abdülhamid'in müneccimbaşısı, Namık kemal in babası
  ... kotucenk
 • namık kemal

  29.
  2.abdülhamid'in müneccimbaşısı mustafa asımın oğlu.

  (bkz: Mustafa asım)
  ... kotucenk
 • maria despina

  1.
  Yıldırım bayezit'in Sırp prensesi olan eşi, Olivera.
  1 ... kotucenk
 • yeni şeyler getiriyorum
  Takip Edilenler
  kotucenk kimseyi takip etmiyor.